Kreativní bublanina aneb Jak jsme se probublali rokem 2017
Jsme tým PR specialistů z Brna. Děláme PR se vším, co k němu patří. Integrovaně. Efektivně. Kreativně. Od vztahů s médii, přes obsahový marketing po Employer Branding.
20369
post-template-default,single,single-post,postid-20369,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Kreativní bublanina
aneb Jak jsme se
probublali rokem 2017

Kreativní bublanina
aneb Jak jsme se
probublali rokem 2017

Rok 2017 byl pro nás opravdu výživný. A jeho závěr dokonce až tak, že jsme totálně zanedbali náš blog a Facebook. Práce pro klienty měla jednoduše přednost a máme z ní velmi dobrý pocit. Předsevzetí do roku 2018 je ale jasné – naši vlastní komunikaci resuscitovat a pokud možno rozšířit. Než se do toho ale pustíme, pojďme se ohlédnout za tím, co se v naší Bublině odehrálo letos. Nebylo toho totiž zrovna málo.

 

 

Kreativní Bublina jako místo pro nezávislé kreativce?

 

Bývávalo. Do jisté doby nám dávalo smysl fungovat jako sdružení kreativců na volné noze vystupujících pod jednou značkou. Letos ale nastal čas posunout se dál, a tak se z Kreativní Bubliny stala regulérní firma. I vzhledem k tomu, že rosteme a nabíráme nové členy týmu, jsme si museli jasně stanovit, na co se chceme specializovat a dělat inhouse a v jakých oblastech budeme i nadále spolupracovat s externími odborníky. Gró naší práce je a bude strategická komunikace značek, PR a obsah. Právě v těchto aktivitách rozšiřujeme náš tým o lidi, kteří budou pevnou součástí Kreativní Bubliny a budou sdílet naše know-how i hodnoty, které vkládáme do spolupráce s našimi klienty. S lidmi na volné noze tohle dlouhodobě dost dobře nejde. To ale neznamená, že u nás nemají freelanceři a agentury, které mají v malíku webdesign, grafiku nebo UX, dveře otevřené.

 

 

Pracujeme v Kreativní dílně

 

Z coworkingu jsme se přesunuli do nové kanceláře ve dvoře mezi ulicemi Minská a Zborovská. Je to místo, kde tvoříme, až se nám kouří od klávesnic. Proto mu neříkáme kancelář, ale Kreativní dílna. Dílna, která je zamýšlená jen pro práci. Fotbálek, sedačku ani houpací sítě u nás nenajdete. S klienty se potkáváme v Le Petit café na Minské, kde je atmosféra skoro jako doma v obýváku (Jen doma asi nemáte tak dobrý kafe.). A odpočívat a popustit uzdu své fantazii a nápadům chodíme jinam. Ty nejlepší totiž nepřicházejí na povel a nepomůže vám k nim ani sebevíc free a employee friendly kancl.

 

 

Noví klienti a víc strategie

 

Portfolio našich klientů se letos hodně rozšířilo, kromě PR a obsahu jim také více radíme se strategickou komunikací. V roce 2017 jsme tak pomáhali nakopnout nové produkty, jako je aplikace pro projektový management OTTOapp nebo experti na mezinárodní zdanění MONEUS. Obsah jsme taky ladili hned pro několik projektů, za všechny jmenujme dodavatele digital signage řešení Ki-Wi Digital nebo developera RC Europe. PR komunikaci u nás nově outsourcuje brněnský výrobce elektronových mikroskopů Tescan, komunikujeme také platformu pro chytrá města Invipo nebo výrobce smart technologií pro dopravu CROSS Zlín.

 

 

A co nás čeká v roce 2018?

Jak už jsem psal: Bublina se nafukuje a roste, takže spolu s tím rozšiřujeme i náš tým. Teď si na chvíli vydechneme a začátkem roku se do toho zase pustíme naplno. Dopřejte si taky několik dnů odpočinku a do roku 2018 si jen tak poklidně probublejte. Ať stojí za to!

 

Václav Baženov
vaclav@kreativnibublina.cz

Po letech strávených v agentuře se rozhodl dělat PR jinak. S Martinem Čepičkou založil Kreativní Bublinu a společně pomáhají klientům z nejrůznějších odvětví. Václav se specializuje na PR a obsahový marketing, svou sílu ale čerpá z pevných marketingových základů. Díky tomu dokáže PR vnímat z širší perspektivy potřeb každého klienta a pomoci mu v jeho boji za spokojenými zákazníky.